I miejsce w konkursie ilustratorskim

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Oliwia Owczarek zajęła I miejsce w konkursie ilustratorskim ,,Bajać na ludowo”. Konkurs został ogłoszony przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, przeznaczony był dla uczniów szkół z Częstochowy i okolic. Honorowy Patronat objęła Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Anna Gembicka. Przewodniczącym konkursowego Jury był Jacek Sztuka – światowej klasy malarz i prof. Politechniki Częstochowskiej.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie ilustracji bajki, baśni lub podań ludowych cenionych polskich folklorystów: Jana Karłowicza, Romana Zmorskiego oraz Zygmunta Glogera. Utwory miały być nie tylko inspiracją do artystycznej działalności uczestników, ale również zwróceniem uwagi na obyczaje lokalnych społeczności wiejskich.
Oliwia, uczennica I klasy Technikum na kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej, zilustrowała bajkę ludową ,,Królewicz w piekle” autorstwa Jana Karłowicza. Prace zostały wykonane przy pomocy tradycyjnych technik, tj. ołówek oraz technik cyfrowych – programy graficzne. Oliwię do konkursu przygotowywał nauczyciel – Janusz Koniecki.
Organizator planuje wydanie publikacji z tekstami bajek, do których zilustrowania posłużą prace konkursowe. Warto przypomnieć, że to kolejny w tym roku duży sukces Oliwii. Jej praca zdobyła wyróżnienie w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego ,,Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Gratulujemy Oliwii i życzymy kolejnych sukcesów! 🙂
Prace laureatów i podsumowanie można znaleźć na stronie – http://nikidw.edu.pl/…/konkurs-ilustratorski-bajac-na…/